PARAFIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

BUKOWNO

Ogłoszenia duszpasterskie

 

3 Niedziela Zwykła                                                     23 stycznia 2022 r.

 

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.

2. Dzisiaj na i po Mszy Św. o godz, 1100 wystąpi w naszym kościele zespół wokalno - muzyczny z Parafii Dobrego Pasterza w Olkuszu.

3. Jutro, w poniedziałek, Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Za przyczyną św. Franciszka Salezego, módlmy się, aby pracownicy mediów z poszanowaniem przekazywali prawdę, do której mają prawo wszyscy obywatele.

4. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5. We wtorek - 25 I 2022 r. - kończymy wizytę duszpasterską Mszą Świętą w intencji parafian. Zapraszam na nią mieszkańców ul. Sławkowskiej Numery od 359 do 420.

6. W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.

7. Dziękuję za odśnieżanie parkingu przed kościołem w minionym tygodniu panom: Mariuszowi Szyńcowi i Krzysztofowi Dębskiemu.

8. Bóg zapłać za ofiary do puszki na kwiaty i środki czystości oraz na kościół i te przeznaczone na nowe ogrzewanie kościoła.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

10. Intencje Mszy świętych:

 


 

Przypominam, że od dnia 20 czerwca 2021 r. dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane jest zniesiona

we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywała w związku z pandemią Covid-19.

 


 

PARAFIA   p.w. św. JANA CHRZCICIELA,  ul. SŁAWKOWSKA 281,   32-332 BUKOWNO

www.janbukowno.pl     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    tel.: 518 236 152

 Konto parafialne mBank: 80 1140 2004 0000 3702 8071 4155